Jackanapes | seven | Večer jako každý jiný.

13. září 2013 v 19:32 | Eiza |  jackanapes

Posledních pár dní jsem vypadala vážně strašně. Šátek obmotaný kolem krku, celý dny proválený v posteli, několik šálků teplého čaje denně a kontroly u doktorky. Taky se za mnou stavoval Bill, který mi nosil časopisy, nové drby z ulice, a prostě jen tak si přišel popovídat, čehož jsem si náramně cenila. Ono být celé dny sama v bytě, je vážně jedna velká nuda.
Užívala jsem si toho krásného klidu, když jsem v bytě sama. Žádná Lydia, žádný Tom. Úplný bájo. Jenže tohle mé bájo brzo skončilo. Dneska odpoledne se vrátili. Jak jsem to ale tak pozorovala, řekla bych, že se aspoň malinečko kousli, protože ikdyž se to snažili skrývat, něco mezi nimi vidět bylo.


Lydia se ovšem přiřítila do bytu jako vzenšený páv se svou cestovní taškou a hrdě si kráčela do pokoje, odkud vylezla až večer, aby se šla umýt. Tom za ní jednou byl, ale moc dlouho tam nepobyl. Bůh ví, co se zase mezi nima děje, oni mají každý týden nějaký problém, až je to trapné.

Ještě pořád jsem byla v posteli. Podívala jsem se na hodiny na stěně, které ukazovali půl deváté. Asi bych se měla jít obléct a jít do práce. Sice se ještě úplně necítím, ale alespoň na pár hodin se tam stavit můžu. Vždyť, co je těžkého na čepování piv, míchání drinků a roznášní jich po baru?

Když jsem vyšla z budovy, kde se nachází můj i Lydiin byt, otřásla jsem se zimou. Venku byla vyloženě kosa. Více jsem se zachumlala do šály a teplé bundy a zrychlila krok, abych byla v práci co nejdříve. Měla jsem štěstí, že bar byl od bytu jen chviličku chůze.

Když jsem přišla, v baru to už jelo na plné obrátky. Hudba hrála hlasitě, chlapi se opět náramně bavili, vyprávěli si vtipy a spokojeně popíjeli pivko nebo sklenku vína. Zamířila jsem k baru, u kterého postávala Will s Hansem.
"A heleme se, kdo se nám to vrátil." Přivítal mě s úsměvem na rtech Hans.
"Ahoj, Bec!" přidala se Will.
"Nazdárek, lidi!" Také jsem se na ně usmála a sundala si bundu. Upravila jsem si šálu, aby držela, když se pohnula, jak jsem si sundávala bundu a bundu jsem si odložila dozadu do šatny zaměstnanců.

Tenhle večer probíhal jako každý jiný večer. Pořád stejný kolotoč, který mě náramně bavil, baví a bavit bude. A pořád se držím toho, že je tady lépe, než doma s Lydií.
 


Anketa

Jackanapes

Jackanapes.

Komentáře

1 Ver Ver | Web | 13. září 2013 v 21:19 | Reagovat

Mám takové tušení, že tam se ještě něco velkého stane :-) Povídka má zatím takový klidový režim, že vážně cítím něco fakt velkého :-D

2 Beatrice Nawaro Beatrice Nawaro | Web | 17. září 2013 v 9:46 | Reagovat

Když je nemocná, proč leze do práce?! Chápu, že Lidii nemůžu vystát, ale když byla zavřená v pokoji, tak jí nemohla vadit, ne? Ale stejně jako slečna nademnou už psala, určo příjde něco velkýho :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama